Valitse sivu

Kanakoirakerho-Hönshundssektionenin matkalaskujen käsittelyyn sekä itse laskuun tehdään pieniä muutoksia. Tavoitteena muutoksilla on saada matkalaskuprosessi helpommaksi ja tiliöinti sujuvammaksi.

Muutokset:

  • Kerhossa otetaan käyttöön kaksi matkalaskujen maksupäivää per kuukausi. 10. ja 24. päivä tulevat olemaan laskujen maksupäiviä. Tämä tarkoittaa myös että laskun tulee olla käsittelijällä 5 päivää ennen maksupäivää, jotta se ehditään käsitellä ja hyväksyä.
  • Matkalaskut lähetetään jatkossa osoitteeseen varainhoitaja@kanakoirakerho.fi, eikä tilitoimistolle suoraan. Näin Pia voi mahdolliset puutteet tarkistaa lähettäjän kanssa, ennen jatkokäsittelyä.
  • Laskukaavakkeessa on kaksi uutta kenttää: Tulospaikka sekä Kulu, excel-pohjassa nämä ovat alasvetovalikkoja. Käyttäkää näitä kenttiä täsmentämään mistä kulusta/kenen tapahtumasta oli kyse.
Tulospaikkamme: Kululajimme:
Kanakoirakerho
ES-jaos
GS-jaos
IS-jaos
P-jaos
JATO
KM-korvaus
Majoitus
Päiväraha
Muu kulu

Ohjeet ja kaavakkeet matkalaskujen tekoon sekä toimittajien laskutukseen löytyy kerhon sivuilta kohdasta : Laskutettavaa kerholta, toimi näin