Kultamalja ja Derby 2020 - ryhmäjaot julkaistu

Vuoden 2020 alustavat ryhmäjaot Kultamaljan ja Derbyn osalta on arvottu ja listat alla.

23.9. KM ryhmäjakoon päivitetty ryhmä 5 

KULTAMALJA 2020

KULTAMALJA Ryhmä 1, Tuomari Birgitta Vuorela, Maasto Pouttu 2 KULTAMALJA Ryhmä 2, Tuomari Ilpo Inkiläinen, Maasto Pouttu 1
  1. gsn PURONPERÄN XELCIE Jani Piiroinen
  2. isn WINGBEAT DANA  Esa-Matti Köykkä
  3. isn PEHTOORIN AZLIN  Kristina Saari
  4. pn TAWASTIAN OLGA   Harri Wahlberg
  5. isn FLAMEFIELD’S KACHINA    Vesa Konttaniemi
  6. pu RIEKKOKIRHVEEN HQ THOR Tommi Lupsakko
  7. isn TAIGALINNUN ARDBEG THE DOG  Knut Sollid
  8. esn KYNÄSJOEN AURINGONKUKKA Jari Vettenniemi
  9. isn FELLWIND’S ELLINOORA  Pauli Luukkonen
  10. esn FINNSTAR EHTOISA EMÄNTÄ  Pasi Lähdekorpi
  11. isn TAIGALINNUN HERTTA  Tarmo Sahlberg
  12. pu TAWASTIAN ORRE  Anu Orava
  1. esu KYNÄSJOEN AURINKOKUNINGAS   Nina Vettenniemi
  2. isn PEHTOORIN ALITA  Joni Pirhonen
  3. isn TAIGALINNUN HELMI  Paavo Riepula
  4. esn FINNSTAR ELEGANTTI ESTERI   Jyrki Kiho
  5. pu BLACK LUCKYS ÅKE    Timo Mononen
  6. isn FLAMEFIELD’S KELLY CLARKSON     Arto Sipola
  7. isu TAIGALINNUN ALBERT      Aliisa Nissi
  8. pu RIEKKOKIRHVEEN HQ LOKI   Jorma Korpela
  9. gsu PURONPERÄN XERO      Juha-Pekka Tarvainen
  10. pu TAWASTIAN OMAR      Markku Tomperi
  11. esu CAMPESTER BROWNIE    Toimi Kukkonen
  12. pu TAWASTIAN OBAL     Rauno Svahn

KULTAMALJA Ryhmä 3, Tuomari Pekka Soini, Maasto Kitinoja 

KULTAMALJA Ryhmä 4, Tuomari Jari Karppinen, Maasto Nurmo

  1. pn TAWASTIAN OODI  Tommi Jäppinen
  2. esu KYNÄSJOEN AURINKOTUULI    Matti Haverinen
  3. gsn PURONPERÄN XIRU    Reijo Pantsar
  4. isu TAIGALINNUN HECTOR      Ahti Putaala
  5. isn FLAMEFIELD'S MOONSHINE KATE  Outi Kostamo-Hakuli
  6. isn TAIGALINNUN ARYA    Katri Lilja
  7. esu FINNSTAR ELMO ERNEST  Kari Valtonen
  8. esu HANGMANS MIDNIGHT SPECIAL   Pentti Impiö
  9. isn PEHTOORIN AXA     Suvi Lintukangas
  10. gsn PURONPERÄN XIRI      Krister Gäddnäs
  11. pn RIEKKOKIRHVEEN HQ PEPPER  Perttu Pääkkönen
  12. gsn SKJÆKERVATNET'S A-SVARTE PERLE  Tomi Kämäräinen
  1. esu FINNSTAR ELASTINEN ESAU  Ville Talvitie
  2. isn TAIGALINNUN HAIKU    Esa Heikkilä
  3. gsu PURONPERÄN XO  Jari Tirkkonen
  4. pn RIEKKOKIRHVEEN HQ SIF   Tero Nikkarinen
  5. isu PEHTOORIN ARCHIE  Antti Ruuttunen
  6. pu TROLL-LEIKEN’S JOKER   Esko Liimatta
  7. esu KYNÄSJOEN AURINGON POIKA  Pia Pihlajamaa
  8. gsu METSÄLEIMUN ÄSSÄ      Mika Virrantalo
  9. isn TAIGALINNUN ALMA   Jonne Saari
  10. esn FINNSTAR EEPPINEN ELLI    Joonas Hiltunen
  11. pn TAWASTIAN OILI      Marikki Forell
  12. isn FLAMEFIELD’S KLARINETTA    Reino Kurkela

KULTAMALJA Ryhmä 5, Tuomari Jarkko Mannersuo, Maasto Mustamaa

 

  1. isn FELLWIND'S ELSA      Asko Luukkonen
  2. esn CAMPESTER BEIGE         Juha Rutanen
  3. pn RIEKKOKIRHVEEN HQ HELA  Marko Stålnacke
  4. isn PEHTOORIN AIDA    Laura Huhta
  5. pu TAWASTIAN OSLO   Mikael Grahn
  6. esn KYNÄSJOEN MUSTA AURINKO NOUSEE   Tapani Korhonen
  7. esu FINNSTAR ELOISA EPELI   Sarianna Kujanen
  8. esn CAMPESTER BETA  Juha Rutanen
  9. isn WINGBEAT DIANDRA  Matti Haataja
  10. pn JAKKILAN PINJA   Jukka Ruonakoski
  11. gsu PURONPERÄN XAVIER  Jarkko Träsk
  12. isn TAIGALINNUN AGNES  Antti Kaarlela
  13. pn RIEKKOKIRHVEEN HQ FRIGGA   Jari Moilanen
 

 

DERBY 2020 

DERBY Ryhmä 1, Tuomari: Ahti Putaala, Maasto Nurmo DERBY Ryhmä 2, Tuomari Markku Hakuli, Maasto Mustamaa
  1. esu SÄNKIPELLON SIEGFRIED    Patrik Lindholm
  2. Isu KAIDANTAIPALEEN TREDI   Joonas Kautto
  3. esu PUNANENÄN NIKOLAI NOSKOV    Jari Karppinen
  4. pn PELTOLUOVIN PYHÄ SYLVI    Jaakko Liimatta
  5. gsn PURONPERÄN WALKYRIA     Mika Kaurola
  6. pu AV RABBELUGN YORK   Aki Turkia
  7. isu FINBY KHARON  Miika Miettinen
  8. esu FALCSAGANS BEEFEATER      Jarmo Helander
  9. isn DEN RÖDE JÄGAREN PETRONELLA   Jari Ruokojärvi
  10. esn SÄNKIPELLON SIRI        Ikonen
  11. gsn LOUKASAHON KARE   Erkki Nykänen
  12. pn AV RABBELUGN YRSA       Henrik Standertskjöld-Nordenstam
  13. gsn OPENDORA’S REBECCA   Markku Parviainen
  1. gsn AARBRINGEN’S BLACK BEKKEN   Jukka Puro
  2. isu FINBY KALLE      Kari Tuikkala
  3. pu AV RABBELUGN YODA       Jarkko Koskela
  4. esn FEMUNDSMARKAS LEIDI    Tapani Korhonen
  5. isu ISI-GOTA IVERN OPUS     Arto Heikkinen
  6. pn PELTOLUOVIN PEPITA    Matias Porkola
  7. esn SÄNKIPELLON SAKIRA    Tuomo Heikkinen
  8. isn SAGA         Jouko Louko
  9. pvisn TUNTURI KIEPPI FERGIE   Teija Sutinen
  10. gsn OPENDORA’S ROSALIE   Kirsi Tuominen
  11. pn AV RABBELUGN YOYO      Mika Pesonen
  12. esu PUNANENÄN LEMMY KILMISTER    Pentti Tapio
  13. isn KAIDANTAIPALEEN TINA       Matti Santti
DERBY Ryhmä 3, Tuomari Juha Ronkainen, Maasto Pouttu 2 DERBY Ryhmä 4, Tuomari Harri Heino, Maasto Pouttu 1
  1. gsn LOUKASAHON LORETTA    Jukka Perkiö
  2. pn HAEPAKKA KERTTU     Jorma Rissanen
  3. isu FINBY KEVIN   Pekka Niskakangas
  4. esu FALCSAGANS BIG BOSS     Hannu Laitala
  5. pu AV RABBELUGN YAZZ    Catarina Starndertskjöld-Nordenstam
  6. isn FOWLERS SAFIR    Birgitta Vuorela
  7. pu AV RABBELUGN YMER      Heikki Kaarakka
  8. gsn PURONPERÄN QIIRUS   Pasi Kovanen
  9. pu HAEPAKKA KUMU       Jorma Rissanen
  10. esu SÄNKIPELLON SAKU        Tuomo Hautala
  11. isu FINBY KELVIN             Tuomas Uusitalo
  12. pu PELTOLUOVIN PICASSO    Antti Keskikangas
  1. pn JOY                 Mikko Juntura
  2. esn SÄNKIPELLON SISSI      Hankonen Markku
  3. isn FINBY KIRA        Ismo Kyngäs
  4. gsn HALLARIEKON BENELLI     Jarkko Mannersuo
  5. isn KAIDANTAIPALEEN TAIKA   Jarkko Lehtinen
  6. pu PELTOLUOVIN PACO      Kai Asikkala
  7. pvisn TUNTURI KIEPPI FLIKKA        Kari Halonen
  8. gsu PURONPERÄN WITSI      Jari Pohjosaho
  9. esu PUNANENÄN GARY MOORE    Eeva Anttinen
  10. pu AV RABBELUGN YAGO   Ann-Helen From
  11. esn SÄNKIPELLON STELLA     Heli Laitala
  12. isu FOWLERS SYLVESTER     Tero Fabritius
  13. pu TOP POINT GANGSTER    Arto Kurvinen

Tulostuskelpoiset versiot:

Kultamalja                        Derby