Koetulokset

Koetulokset 2017:

10.3.2018 Utsjoki
KATU
AVO3 pvisn Alvertoppens Elektra (i. Graigrua Dahy, e. Alvertoppens Ice-T), Kari Halonen

KATU AVO3 isu Finby Falcon (i Håkoya's C-Aaron, e. Finby Cheri), Joel Patrikka

3.2.2018 Ilmajoki
KAKE
NUO1 isu Taigalinnun Mickey Mouse (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Pekka Soini

KAKE AVO3 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti

Koetulokset 2017:

Punaiset irlanninsetterit
25.3.2017 Utsjoki
KATU AVO3 isu Tintorama's Tikru (i. Tiatoppen's Syklon e. Tintorama's Tya), Pekka Soini

7.-9.4.2017 Alta, Norja
KATU AVO2 isu Tintorama's Tikru (i. Tiatoppen's Syklon e. Tintorama's Tya), Pekka Soini

KATU AVO3 isu Tintorama's Tikru (i. Tiatoppen's Syklon e. Tintorama's Tya), Pekka Soini

KATU NUO1 isn Tempelhögens Röde TT-Annie Oakley (i. Neadalens Tarzan e. Tärnäfjällens Jetro Tina av Muumin),
Markku Hakuli
30.4.2017 Arjeplog, Ruotsi
KATU NUO 2 isn Taigalinnun Mantra ( i. Tintorama's Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga) , Ahti Putaala
10.9.2017 Kajaani
KAME VOI1 + sert isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida), Ari Heikkinen
16.9.2017 Kuusamo
KAME VOI2 isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida), Ari Heikkinen
KAME AVO3 isn OnnenQn Bea (i.Neadalens Tinto e. OnnenQn Aliina ), Jaakko Lehto
17.9.2017 Kuusamo
KAME VOI1 + sert isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida), Ari Heikkinen
KAME AVO3 isn OnnenQn Bea (i.Neadalens Tinto e. OnnenQn Aliina ), Jaakko Lehto
24.9.2017 Utsjoki
KATU AVO3 isu Finby Hunter (i.Hakoya's C-Aaron e. Finby Cheri), Kari Tuikkala
27.9.2017 Ilmajoki
KAKE AVO3 isu Finby Hunter (i. Hakoya's C-Aaron e. Finby Cheri), Kari Tuikkala
29.9.2017 Lapua, Kultamaljakarsinta
KAKE NUO2 isn Golden Annie's Irish pr Pink (i. Yggdrasil KN-Preto e. Red-Shadow), Juha Immonen
29.9.2017 Lapua, Kultamaljakarsinta
KAKE NUO1 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
1.10.2017 Lapua, Kultamaljafinaali
KAKE KUL3 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
14.10.2017 Kauhajoki, Irish Trial
KAKE AVO3 isu Golden Annie's Irish Brandon (i. SE MVA Re Garlic's Gourme e. Red-Shadow), Ari Mäkelä
15.10.2017 Kauhajoki, Irish Trial
KAKE AVO2 isu Usvakairan Aarre (i. Finby Daim e. Rushfield Kari), Harri Huhtala

14.10.2017 Raussila
KAKE VOI3 isn Kaidanpaljakan Sara (i. NO JVA Vieksa's Kjaes e. ELIT-04 Kaidanpaljakan Essi), Matti Santti
KAKE VOI4 isn Kaidanpaljakan Namu (i. Nordlandeland's Agasi e. Kaidanpaljakan Sara), Matti Santti
20.10.2017 Kurikka
KAKE NUO2 isn Pinebay Caitlin (i. Razzmuzz e. Pinebay Blixt), Suvi Lintukangas
21.10.2017 Pornainen
KAKE AVO2 isn Koitelinkuohun Amalia (i. M-12 Fowlers Perttu e. Reppeåsen's Chili), Kenneth Helander
KAKE AVO3 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
21.10.2017 Tyrnävä
KAKE AVO3 isu Ailigaslammen Capu (i. Lauvåsen's FJ Barack e. Ailigaslammen Aura), Juha Tikkunen
KAKE AVO2 isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida), Ari Heikkinen
KAKE NUO3 isn Taigalinnun Meri ( i. Tintorama's Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Jari Reinikainen
22.10.2017 Lapua
KAKE NUO2 isu Golden Annie's Irish pr Red Pepper (i. Yggdrasil KN-Preto e. Red-Shadow), Ari Mäkelä
22.10.2017 Pornainen
KAKE AVO3 isn Koitelinkuohun Aava (i. M-12 Fowlers Perttu e. Reppeåsen's Chili), Ville Peltola
KAKE AVO3 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
KAKE AVO3 isu Finby Isaac (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida); Ismo Kyngäs
22.10.2017 Tyrnävä
KAKE AVO2 isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida), Ari Heikkinen
KAKE NUO2 isu Taigalinnun Mickey Mouse (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Pekka Soini
KAKE NUO1 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
29.10.2017 Vimpeli, Ladyt Lakialla
KAKE AVO3 isn Pinebay Blixt (i. Remkilens Champ e. Rushfiled Rena) , Suvi Lintukangas
KAKE AVO3 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Ulla Santti
5.11.2017 Tyrnävä
KAKE NUO 1 isn Taigalinnun Mantra ( i. Tintorama's Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga) , Ahti Putaala
KAKE AVO2 isn Fowlers Ruska (i. Tärnäfjällens Wille L e. Fowlers Primadonna), Markus Remes
25.11.2017 Seinäjoki
KAKE AVO3 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
KAKE NUO3 isn Taigalinnun Meri (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Jari Reinikainen
KAKE NUO1 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
26.11.2017 Seinäjoki
KAKE AVO2 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
KAKE NUO2 isu Taigalinnun Mickey Mouse (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Pekka Soini

KAKE NUO2 isn Pinebay Cersei (i. Razzmuzz e. Pinebay Blixt), Joni Pirhonen
KAKE NUO2 isn Pinebay Caitlin (i. Razzmuzz e. Pinebay Blixt), Suvi Lintukangas
KAKE NUO2 isn Taigalinnun Meri (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Jari Reinikainen
Punavalkoiset irlanninsetterit
6.4.2017 Alta, Norja
KATU NUO 1 pvisn Alvertoppens Elektra (i. Graigrua Dahy, e. Alvertoppens Ice-T), Kari Halonen
30.9.2017 Lapua
KAKE AVO 3 pvisn Alvertoppens Elektra (i. Graigrua Dahy, e. Alvertoppens Ice-T), Kari Halonen
4.11.2017 Pornainen
KAKE AVO 2 pvisu Margårdens Racer (i. SE MVA Craigrua Rogue, e. Pallas Green Ithosca Girl), Karri Heinonen
25.11.2017 Seinäjoki (Lapua)
KAKE AVO 2 pvisu Margårdens Racer (i. SE MVA Craigrua Rogue, e. Pallas Green Ithosca Girl), Karri Heinonen
26.11.2017 Seinäjoki (Lapua)
KAKE AVO 2 pvisu Margårdens Racer (i. SE MVA Craigrua Rogue, e. Pallas Green Ithosca Girl), Karri Heinonen

26.3.2016 Utsjoki

KATU NUO 1 isu Ailigaslammen Capu (i. Lauvåsens Fj Barack, e. Ailigaslammen Aura), Juha Tikkunen   

15.4.2016 Alta, Norja

KATU AVO 2 isu Tintorama´s Tikru (i. Liatoppen´s Syklon, e. Tintorama´s Tr Tya), Pekka Soini

27.8.2016 Kajaani

KAME AVO 2 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen

28.8.2016 Kajaani

KAME AVO 1 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen

4.9.2016 Sotkamo

KAME AVO 2 isn Elit-15 Taigalinnun Saga (i. KM-04 M-06 M-11 Redneck, e. Ida), Ahti Putaala

11.9.2016 Kajaani

KAME VOI 1 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen

22.9.2016 Utsjoki

KATU AVO 2 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen

KATU AVO 2 isu Finby Hunter (i. Hakoya´s C-Aaron, e. Finby Cheri), Kari Tuikkala

KATU AVO 3 isu Ailigaslammen Cero (i. Lauvåsens Fj Barack, e. Ailigaslammen Aura), Joel Patrikka

30.9.2016 Lapua, KM-karsinta

KAKE NUO 3 isn Tempelhågens Röde TT-Annie Oakley (i.Neadalens Tarzan, e. Tärnafjällens Jetro Tina av Muumin), Markku Hakuli

1.10.2016 Lapua, Derby-karsinta

KAKE AVO 2 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen             

7.10.2016 Lapua

KAKE AVO 3 isn Settermosen Brownie (i. Erim Vom Kapellenpfad, e. Settermosen Alba) , Ismo Kyngäs

8.10.2016 Irish Trial, Utsjoki

KATU AVO 3 isn Afrodite (i. NO Mva No Kva LV Mva Imingens Lz Toy, e. Kaidanpaljankan Salla), Markus Kallio

8.10.2016 Kenttien voittaja, Lapua

KAKE VOI 4 isu FI Mva Finby Figaro (i. Håkoya´s C-Aaron, e. Finby Cheri), Ismo Kyngäs

14.10.2016 Utsjoki

KATU AVO 2 isu Finby Hunter (i. Hakoya´s C-Aaron, e. Finby Cheri), Kari Tuikkala

22.10.2016 Tyrnävä

KAKE AVO 2 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen       

KAKE AVO 3 isu Ailigaslammen Capu (i. Lauvåsens Fj Barack, e. Ailigaslammen Aura), Juha Tikkunen   

22.10.2016 Pornainen

KAKE AVO 3 isn Afrodite (i. NO Mva No Kva LV Mva Imingens Lz Toy, e. Kaidanpaljankan Salla), Markus Kallio

KAKE AVO 3 isn Koitelinkuohun Aava (i. M-12 Fowlers Perttu, e. Reppeåsen´s Chili), Ville Peltola

23.10.2016 Tyrnävä

KAKE AVO 3 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen       

KAKE AVO 3 isu Tintorama´s Tikru (i. Liatoppen´s Syklon, e. Tintorama´s Tr Tya), Pekka Soini

23.10.2016 Pornainen

KAKE AVO 3 isn Koitelinkuohun Aava (i. M-12 Fowlers Perttu, e. Reppeåsen´s Chili), Ville Peltola

5.11.2016 Pornainen

KAKE AVO 3 isu Kaidantaipaleen Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron, e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti

12.11.2016 Nivala

KAKE AVO 2 isu Gleannseain Barney (i. Mountbay Dan, e. Ikerrin Orla), Pekka Niskakangas