Koetulokset

2017

23.4.2017 KaTu Neiden, Norja

NUO2 esn North Walkers D-Molli / Jarmo Helander

8.4.2017 KaTu Alta, Norja

AVO2 esn Rypekullet's Hope / Jyrki Vohlonen
AVO3 esn Heegårds Hilla / Janne Koskela
 
2016

12.11.2016 KaKe Lapua

NUO1 esn Punanenän Silver-Keiju/Matti Bäcklund
NUO2 esn Punanenän Vidia-Keiju/Mika Laatikainen

5.11. 2016 KaKe Evijärvi

NUO3 esu Hagalidens Seargent Pepper/ Janne Kontiokari

5.11.2016 KaKe Pornainen

NUO2  esu Terrismäen Fransu /Toimi Kukkonen (kokeen paras koira)
NUO3 esn Melsgård S. Frej / Matti Bäcklund
AVO3 esn Punanenän Primadonna / Petri Kesävaara

30.10. Kake Vimpeli Etelä-Pohjanmaan Kennelpiirin mestaruuskilpailu

1. NUO2 esn Terrismäen Feidi / Juha Rutanen
2. AVO2 esu Sänkipellon Otto / Kai Koskela
5. esn Ailigaslammen Biegga / Heli Laitala
   AVO3 Sänkipellon Romina / Hannu Laitala
 
29.10. Ladyt lakialla
 
3. esn Ailigaslammen Beaivvas / Nina Vettenniemi

23.10. KaKe Tyrnävä

NUO2 esu Hagalidens Seargeant Pepper / Janne Kontiokari

23.10. KaMe Inari

NUO3 esn Kyynel / Topi Seppänen
NUO3 esu Jekuttajan Myrskynmerkki / Tapani Korhonen
AVO2 esu Ferdesmyra´s B Lily White Haltia / Ilkka Korhonen
AVO3 esn Jekuttajan Hurlumhei / Ilmo Suutari

22.10. KaMe Inari

AVO2 esn Jekuttajan Hepsankeikka / Tapani Korhonen
AVO2 esn Jekuttajan Hurlumhei / Ilmo Suutari
AVO2 esu Ferdesmyras Lily White Haltia / Ilkka Korhonen

22.10. KaKe Lapua

NUO1 esn Punanenän Vidia-Keiju / Mika Laatikainen

22.10. KaKe Tyrnävä

NUO2 Hagalidens Seargent Pepper / Janne Kontiokari

16.10. KaTu Utsjoki

AVO3 esu Tiurfoten's Jagger / Olli Prättälä

16.10 ES Open finaali

1. NU02 esn Punanenän Vidia-Keiju / Mika Laatikainen
2. NUO2 esnTerrismäen Feidi / Juha Rutanen
3. esn Olderfjord's Vielges Toffi / Antti Korhonen
4. esn Sänkipellon Romina / Hannu Laitala
5. esn Fornjot's Freya / Kari Juntunen

15.10. ES Open karsinta

AVO3 Ailigaslammen Biegga
AVO2 Fornjot's Menja
AVO3 Punanenän Voimamies
AVO3 Fornjot's Freya
AVO3 Sänkipellon Romina
AVO2 Olderfjor's Vielges Toffi
NUO3 Punanenän Vidia-Keiju
NUO2 Melsgård S.Frej

15.10. KaTu Utsjoki

VOI1+SERT+CACIT FIKVA Myrheden's K-Velho / Ilkka Korhonen

15.10. KaKe MRP-Cup Kauhava

VOI1 esu Hangman's Grave Digger / Peppi Karppinen

14.10. KaKe MRP-Cup Kauhava

AVO2 esn Olderfjord's Vielges Toffi / Antti Korhonen
NUO3 esn Punanenän Vidia-Keiju / Mika Laatikainen

14.10. Elit Lapua

VOI1 esn M-16 ELIT-16 Ailigaslammen Beaivvas / Jari Vettenniemi

8.10.Kenttien Voittaja Lapua

VOI1 esn M-16 Ailigaslammen Beavvais / Jari Vettenniemi
VOI2 esu Sänkipellon Rasputin / Jari Karppinen
 

2.10. Derbyfinaali

1. DV -16 esn Fornjot's Menja / Kari Juntunen
2. esn Ailigaslammen Beaivvas / Jari Vettenniemi
4. esn Ailigaslammen Biegga / Heli Laitala
 

2.10 Kultamaljafinaali

1. KM-16 esu Jekuttajan Mosku / Markku Luomanen
4. esn Terrismäen Fiasko / Esa Puisto
5. Terrismäen Feidi / Juha Rutanen

1.10 KaKe Derbykarsinta Lapua

AVO1 esn Ailigaslammen Beaivvas / Jari Vettenniemi
AVO3 esu Ailigaslammen Buolas / Katariina Roiha
 

30.9. KaKe Kultamaljakarsinta Lapua

NUO1 esu Jekuttajan Mosku /Markku Luomanen
NUO3 esu Danguns Hero / Pasi Pankolainen
 

 25.9. KaTu Utsjoki

VOI1 + SERT esu Myrheden´s K-Velho / Ilkka Korhonen
VOI2 esu Rex / Jyrki Vohlonen
VOI3 esu Sänkipellon Rasputin / Jari Karppinen

 24.9. KaTu Utsjoki

AVO2 esn Olderfjord's Toffi / Antti Korhonen
AVO2 esu Punanenän Voimamies / Ville Talvitie

 23.9. KaTu Utsjoki

VOI1+ SERTesu Myrhedens's K-Velho / Ilkka Korhonen
VOI3 esu Sänkipellon Rasputin / Jari Karppinen

24.9. KaKe Lapua

NUO2 esu Jekuttajan Mosku / Markku Luomanen

23.9. Katu Utsjoki Tyäret tunturissa, naisohjaajille tarkoitettu kilpailu

3. esu Ailigaslammen Buolas / Katariina Roiha
5. esu Hangman's Grave Digger / Peppi Karppinen
 

 22.9.2016 Utsjoki

AVO1 esu Sänkipellon Rasputin/Jari Karppinen

3.-4.9.2016 Kautokeino Norja

 AVO2 esn Heegårds Hilla/Janne Koskela
 AVO2 esn Heegårds Hilla/Janne Koskela

27.8.2016 Vesisaari Norja

VOI1+SERT esu Myrhedens K-Velho/Ilkka Korhonen

4.9.2016 Ilmajoki

NUO1 esn Melsgård S.Frej / Matti Bäcklund

22.5.2016 Noutokilpailu KGP Kauhava

1. esn Ailigaslammen Beaivvas / Jari Vettenniemi
2. esn Finnstar Celeste / Nina Vettenniemi
3. esn Finnstar Carmen / Pentti Lähdekorpi
 

16.4.2016 Alta Norja

AVO2 esu Sänkipellon Rasputin / Jari Karppinen

23.3.2016 Vildberg Tanska

NUO1 esn Fornjot's Menja / Kari Juntunen